506 071 887
795 004 907
42 682 36 76
biuro@lermanstone.pl

al. Jana Pawła II 15,
93-570 Łódź

Nowości

Co na blaty kuchenne?

Do końca lat dziewięćdziesiątych na blaty kuchenne mieliśmy na naszym rynku do wyboru głównie  granity i marmury, nie biorąc pod uwagę sztucznych konglomeratów marmurowych. Oczywiście granity i skały o podobnym składzie  jak najbardziej spełniają wymogi okładzin zalecanych na blaty, natomiast marmury i inne skały wapienne nie. Marmurów nie zaleca się głównie dlatego, że są wapieniami ,a jak wiemy wapień boi się przede wszystkim wszechobecnych w kuchni kwasów.

Zdarzało się że jakiś klient albo architekt upatrzył sobie na blaty jakiś beżowy marmur albo co gorsza biały, bo bardzo mu pasował do wystroju  kuchni. Ściągał na siebie mnóstwo kłopotów z tym związanych, albo plamiły się bez końca albo traciły poler po każdym zetknięciu się z jakimkolwiek artykułem spożywczym o kwaśnym odczynie.

Z początkiem nowego tysiąclecia powstała możliwość stosowania nowych materiałów dedykowanych przede wszystkim na blaty kuchenne tzw. konglomeratów kwarcytowych. Materiały te charakteryzują się wysoką odpornością na plamy i kwasy, ich dodatkową zaletą jest fakt, że mają ciekawą kolorystykę. Mono kolory raczej nie występują w przyrodzie, a zwłaszcza w granitach. W przypadku sztucznych kwarcytów możemy sobie bez problemu urządzać kuchnię zarówno śnieżnobiałą jak i pomarańczową czy w jasnym beżu, albo pistacjową. Dzięki tym materiałom możemy spokojnie korzystać z naszej wymarzonej kuchni, oczywiście jeśli nie zapomnimy ich fachowo i właściwym środkiem  zabezpieczyć przed plamami. Są to impregnaty o bardzo wysokim stopniu wchłaniania przez kwarcyty. Nie mogą to być tradycyjne impregnaty i emulsje stosowane do zabezpieczania kamienia naturalnego ponieważ nie zostaną wchłonięte, zostaną na powierzchni i często jest je bardzo trudno usunąć.

UWAGA!!!  Kwarcyty nie lubią wysokich temperatur (powyżej 180-2000C) - dotyczy to głównie kuchni gazowych z otwartym palnikiem.

Życzymy przyjemnego użytkowania.

POLECAJĄCY PRODUCENT BLATÓW KAMIENNYCH OD 1999 ROKU,

FIRMA LERMAN STONE

blat kuchenny -
blat kuchenny -
blat kuchenny -

Powrót do aktualności


Galeria realizacji

producent wyrobów z kamienia naturalnego usługi kamieniarskie kamień naturalny kamieniastwo wyroby kamienne kamieniastwo

Nasze usługi obróbki kamienia

łazienka

Zajmujemy się produkcją i montażem blatów, schodów, parapetów i innych elementów z kamienia naturalnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Nowości na stronie

Co na blaty kuchenne?

Do końca lat dziewięćdziesiątych na blaty kuchenne mieliśmy na naszym rynku do wyboru głównie granity i marmury, nie biorąc pod uwagę sztucznych konglomeratów marmurowych.

blat kuchenny

Dlaczego my?

  • działamy na rynku od 25 lat
  • mamy na swoim koncie ponad 200 realizacji
  • obsługujemy klientów indywidualnych i firmy
  • nie boimy się trudnych realizacji
  • zapewniamy najwyższą jakość
  • działamy kompleksowo
  • znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Ciebie!

banner

Lerman Stone 2017 All rights reserved.

Wsparcie: ADQ