506 071 887
795 004 907
42 682 36 76
biuro@lermanstone.pl

al. Jana Pawła II 15,
93-570 Łódź

Nowości

Co to są marmury i gdzie możemy je zastosować?

Marmury to skały z kamienia naturalnego, których głównym składnikiem jest wapień. Możemy je zastosować na posadzki oraz na parapety jak i na blaty łazienkowe.

Często klienci chcą zastosować marmur na blaty kuchenne. Niechętnie popieramy takie pomysły, ponieważ marmur będąc wapieniem bardzo szybko po zetknięciu się z różnymi kwaśnymi substancjami w kuchni ulega powierzchniowemu uszkodzeniu. Oczywiście, klient powie że przecież - są różnego rodzaju impregnaty do zabezpieczania kamienia. Tak ale nie przed kwasami, tylko przed wsiąkaniem różnych kolorowych i tłustych cieczy. Jeżeli ktoś bardzo się uprze, to nie mamy wyjścia jak wykonać klientowi taki blat, oczywiście informując go o tym, że bierze  na siebie odpowiedzialność, jeżeli blat zostanie uszkodzony kwasem. W takich przypadkach zalecamy żeby blaty z marmuru były w obróbce antykowanej (tzw. szczotce), ponieważ ten rodzaj obróbki jest bardziej odporny na czynności wykonywane w kuchni. Ten rodzaj obróbki jest też o wiele łatwiejszy do odtworzenia po uszkodzeniu aniżeli np. polerowana powierzchnia.


 -
 -
 -

Powrót do aktualności


Galeria realizacji

producent wyrobów z kamienia naturalnego usługi kamieniarskie kamień naturalny kamieniastwo wyroby kamienne kamieniastwo

Nasze usługi obróbki kamienia

łazienka

Zajmujemy się produkcją i montażem blatów, schodów, parapetów i innych elementów z kamienia naturalnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Nowości na stronie

Co na blaty kuchenne?

Do końca lat dziewięćdziesiątych na blaty kuchenne mieliśmy na naszym rynku do wyboru głównie granity i marmury, nie biorąc pod uwagę sztucznych konglomeratów marmurowych.

blat kuchenny

Dlaczego my?

  • działamy na rynku od 25 lat
  • mamy na swoim koncie ponad 200 realizacji
  • obsługujemy klientów indywidualnych i firmy
  • nie boimy się trudnych realizacji
  • zapewniamy najwyższą jakość
  • działamy kompleksowo
  • znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Ciebie!

banner

Lerman Stone 2017 All rights reserved.

Wsparcie: ADQ