506 071 887
795 004 907
42 682 36 76
biuro@lermanstone.pl

al. Jana Pawła II 15,
93-570 Łódź

Nowości

Jaki kamień zastosować na podłogi?

Odwieczny problem ! Oczywiście chcielibyśmy aby nasza podłoga była piękna i funkcjonalna. Dlatego też przede wszystkim musimy się zastanowić gdzie będziemy kłaść kamień.

W przypadku zastosowania kamienia w salonie lub w łazience nie ma większego znaczenia, czy wybierzemy marmur, granit, trawertyn czy nawet onyx, ponieważ każdy z tych kamieni jest trwalszy od drewna i nie boi się wody. 

Jeżeli chodzi o hol- przedpokój z pominięciem wiatrołapu to raczej onyxy i materiały pochodne należy pominąć, bo są one bardzo mało odporne na ścieranie – zbyt delikatne, a hol to jedno z bardziej używanych pomieszczeń .

Wiatrołap to szczególne miejsce w domu które na powitanie domowników oraz gości wchodzących bezpośrednio z dworu odbiera od losu najwięcej ciosów. Nie wiemy tak naprawdę co wnosimy pod butami. Jeżeli to tylko piasek i błoto to nie problem, ale jeżeli pod butami wniesiemy jakąś ciecz o odczynie kwaśnym lub bardzo żrącym to na pewno zniszczy nam posadzkę marmurową lub trawertyn albo inny wapień, tak więc w holu zastanowiłbym się, czy kłaść te materiały. Oczywiście polecam takie kamienie jak granity, sjenity, gnejsy oraz bazalty. Te materiały nie boja się żadnych kwaśnych i żrących cieczy i są wyjątkowo odporne na ścieranie co w przypadku holu jest najistotniejsze.

Najtrudniejszy wybór mamy w przypadku kuchni. Niestety jest to pomieszczenie bardzo często używane i to w bardzo ekstremalnych warunkach. Mamy tu do czynienia z różnymi kwasami ,zasadami i tłuszczami oraz kolorowymi cieczami które na różne sposoby szkodzą okładzinie kamiennej. Dlatego w tym przypadku zastosowałbym przede wszystkim granity lub skały pochodne, ale tylko te które są bardzo odporne na plamy tłuszczowe po zaimpregnowaniu.  Jeżeli ktoś bardzo upiera się przy zastosowaniu marmurów to powinien dokonywać bardzo rozważnego wyboru i pod żadnym pozorem nie kusiłbym losu białymi marmurami takimi jak: Thasos, Sivec, Carrara, Volakas czy Drama, bo jak sama nazwa wskazuje może nastąpić DRAMAT. 

Polecam się z moim 27 letnim doświadczeniem zawodowym.
STANISŁAW SPAKOWSKI


 -

Powrót do aktualności


Galeria realizacji

producent wyrobów z kamienia naturalnego usługi kamieniarskie kamień naturalny kamieniastwo wyroby kamienne kamieniastwo

Nasze usługi obróbki kamienia

łazienka

Zajmujemy się produkcją i montażem blatów, schodów, parapetów i innych elementów z kamienia naturalnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Nowości na stronie

Co na blaty kuchenne?

Do końca lat dziewięćdziesiątych na blaty kuchenne mieliśmy na naszym rynku do wyboru głównie granity i marmury, nie biorąc pod uwagę sztucznych konglomeratów marmurowych.

blat kuchenny

Dlaczego my?

  • działamy na rynku od 25 lat
  • mamy na swoim koncie ponad 200 realizacji
  • obsługujemy klientów indywidualnych i firmy
  • nie boimy się trudnych realizacji
  • zapewniamy najwyższą jakość
  • działamy kompleksowo
  • znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Ciebie!

banner

Lerman Stone 2017 All rights reserved.

Wsparcie: ADQ