506 071 887
795 004 907
42 682 36 76
biuro@lermanstone.pl

al. Jana Pawła II 15,
93-570 Łódź

Kwarcogranit (Santa Margherita)

Kwarcogranit (Santa Margherita)

Kwarcogranit znany również pod nazwą kompozyt kwarcowy czy konglomerat . Bazowym składnikiem jest w 95%  kwarc naturalny oraz żywice, pigmenty i inne dodatki w ilości 5 %.


Płyty kwarcogranitowe są prasowane pod ogromnym ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Dzięki takiej obróbce następuje zagęszczenie drobin kwarcogranitu oraz pełna reakcja chemiczna żywicy.


Materiał ten nie odbiega  w swoich właściwościach od kamieni naturalnych typu granit czy marmur. Należy jednak pamiętać, że kompozyty nie są materiałami niezniszczalnymi. Należy się obchodzić jak z kamieniami naturalnymi- dotyczy to przede wszystkim impregnacji, aczkolwiek w przeciwieństwie do kamienia naturalnego, temperatury powyżej 150 stopni C, mogą zmienić zabarwienie lub nawet odkształcić powierzchnię- zatem nie zalecamy stawiania gorących garnków prosto z płyty grzejnej bezpośrednio na kuchennym blacie.


Bogata kolorystyka, walory zbliżone do naturalnych kamieni czynią z tego materiału jeden z najczęściej wybieranych w produkcji blatów kuchennych, łazienkowych oraz laboratoryjnych. Doskonale sprawdza się również jako okładzina ścienna - zastępujące tradycyjne płytki ceramiczne, bądź szkło. Kwarcogranit znakomicie nadaje się na posadzki, schody i, parapety wewnętrzne. Materiał ten można kleić. Ta cecha powoduje, iż z płyt o grubości 2 cm można wykonać blaty o dowolnej grubości. Można kleić pogrubiane nogi stołów, barków, zlewozmywaki, donice.

Kwarcogranit jest sprzedawany w postaci płyt o grubości 2 cm i 3 cm. Wymiary płyt są różne i zależne od producentów. Najczęściej spotykane to 305 cm x 140 cm i 320x160 dla wybranych kolekcji.


Alberta-
Amiata-
Aosta-
Apulia-
Ardenne-
Atena-
Beige Stardust-
Bianco Stardust-
Breda-
Bronze-
Caledonia-
Carina-
City Beige-
City Brown-
City Dark-
City Grey-
City White-
Contract Black-
Contract Dark Grey-
Contract Grey-
Corda-
Cynder Grey-
Florence-
Fusion Black-
Fusion Grey-
Fusion Taupe-
Fusion White-
Georgia-
Grigio Nube-
Grigio Stardust-
Helsinky-
Iron-
Istria-
Itaca-
Lyskamm-
Manaus-
Marrone Stardust-
Metropolis Beige-
Metropolis Brown-
Metropolis Copper-
Metropolis Dark-
Metropolis Galaxy-
Metropolis Grey-
Metropolis Oyster-

Zobacz inne galerie realizacji

Nasze usługi obróbki kamienia

łazienka

Zajmujemy się produkcją i montażem blatów, schodów, parapetów i innych elementów z kamienia naturalnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Nowości na stronie

Co na blaty kuchenne?

Do końca lat dziewięćdziesiątych na blaty kuchenne mieliśmy na naszym rynku do wyboru głównie granity i marmury, nie biorąc pod uwagę sztucznych konglomeratów marmurowych.

blat kuchenny

Dlaczego my?

  • działamy na rynku od 25 lat
  • mamy na swoim koncie ponad 200 realizacji
  • obsługujemy klientów indywidualnych i firmy
  • nie boimy się trudnych realizacji
  • zapewniamy najwyższą jakość
  • działamy kompleksowo
  • znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Ciebie!

banner

Lerman Stone 2017 All rights reserved.

Wsparcie: ADQ