506 071 887
795 004 907
42 682 36 76
biuro@lermanstone.pl

al. Jana Pawła II 15,
93-570 Łódź

Marmur

Marmur

Marmur jest skałą metamorficzną, powstałą w wyniku przeobrażenia wapieni , rzadziej dolomitów.


Marmur doceniany jest od pokoleń. Jego główną zaletą jest miękkość przez co staje się doskonałym materiałem do obróbki, pomimo swojej struktury jest bardzo wytrzymały i uodporniony na działanie bardzo wielu czynników. Nie dziwne zatem, że wielu projektantów upodobało sobie ten kamień. Marmur charakteryzuje się ogromną różnorodnością, jeżeli chodzi o kolorystykę oraz strukturę to właśnie sprawia, iż możliwości odnośnie projektowana z zastosowaniem tej właśnie skały są naprawdę ogromne. Klasyką gatunku znaną od starożytności jest biały marmur– i tutaj mamy do czynienia z rozmaitymi odcieniami oraz strukturami. Chyba najbardziej rozpoznawalnym rodzajem właśnie białego marmuru jest tak zwana Biała Marianna – co ciekawe, odmiana ta wydobywana jest na terenie naszego kraju w Kotlinie Kłodzkiej.

W budownictwie stosowany jest głównie w charakterze materiału do wykańczania wnętrz . Marmury stosowane są na posadzki, schody wewnętrzne , ściany , okładziny kominków, blaty łazienkowe , parapety. Ze względu na swoje właściwości – min. dużą chłonność i brak odporności na wszelkiego rodzaju kwasy, nie nadaje się na blaty kuchenne. Choć na wyraźne życzenie Klientów, wykonaliśmy kilka takich realizacji. W takim przypadku najlepsze zastosowanie mają marmury o powierzchni antykowanej ( nie polerowanej). Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.


Breccia Sarda-
Creama Marfil-
 Emperadordark-
Marmara White-
Palissandro Classico-
Pirgon Mist Extra Classico-
Pirgon Alas-
Sivec White-
Volakas-

Zobacz inne galerie realizacji

Nasze usługi obróbki kamienia

łazienka

Zajmujemy się produkcją i montażem blatów, schodów, parapetów i innych elementów z kamienia naturalnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Nowości na stronie

Co na blaty kuchenne?

Do końca lat dziewięćdziesiątych na blaty kuchenne mieliśmy na naszym rynku do wyboru głównie granity i marmury, nie biorąc pod uwagę sztucznych konglomeratów marmurowych.

blat kuchenny

Dlaczego my?

  • działamy na rynku od 25 lat
  • mamy na swoim koncie ponad 200 realizacji
  • obsługujemy klientów indywidualnych i firmy
  • nie boimy się trudnych realizacji
  • zapewniamy najwyższą jakość
  • działamy kompleksowo
  • znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Ciebie!

banner

Lerman Stone 2017 All rights reserved.

Wsparcie: ADQ